Książka kucharska Zimniak. Wyznanie miłości - Ina-Janine Johansen - niemal 100 prostych przepisów, w których gwiazdą jest ziemniak

Ina-Janine Johansen skandynawska gwiazda kulinarna znana, autorka bloga Mat på Bordet (Podano do stołu). Ina-Janine Johansen opublikowała już kilka bestsellerowych książek kucharskich. Na swoim blogu, jako wyszkolona szefowa kuchni od ponad 10 lat inspiruje i dzieli się przepisami, które są uwielbiane nie tylko w Skandynawii.

Książka Ziemniak. Wyznanie miłości - Ina-Janine Johansen to prawie 100 prostych przepisów, w których ziemniak odgrywa główną rolę. Ta książka jest po prostu deklaracją miłości do ziemniaka, jednego z najbardziej przystępnych cenowo, wszechstronnych i uniwersalnych produktów spożywczych.

Książka Ziemniak wyznanie miłości Ina-Janine Johansen

Dania z ziemniakami możemy przygotowywać na różne sposoby, możliwości zastosowania tego składnika są niemal nieograniczone. Książka Ziemniak. Wyznanie miłości oferuje nie tylko przepisy z ziemniakami jako daniem głównym, ale także szeroką gamę wariantów jako dodatek, jako przekąska lub nawet jako kuszący wypiek!

Książka jest podzielona na pięć rozdziałów i zawiera prawie 100 przepisów z ziemniakami, a także wiele wskazówek i sztuczek, jak serwować ziemniaki w nowy i atrakcyjny sposób.

  • Ziemniaki jako dodatek - gotowane, pieczone, smażone, serwowane na ciepło lub jako sałatka na zimno. Od ziemniaków Hasselback przez rosti, frytki, krokiety po ziemniaczane puree. Znajdziemy tutaj szeroki wybór smakowitych wariantów i inspiracji.
  • Ziemniaki jako danie główne  - od kotletów ziemniaczanych, gofrów,  zupy z ziemniakami po pai ziemniaczany do góry nogami, czy nową interpretację lasagne.
  • Ziemniaki jako przekąski - domowe chipsy ziemniaczane, talarki lub przekąski w stylu tapas, czy danie w tylu zero waste, czyli smażona skórka ziemniaczana.
  • Ten drugi ziemniak- czyli batat, a z niego frytki z piekarnika, pieczony w stylu tex mex lub sałatka z dodatkiem ciecierzycy.
  • Wypieki z ziemniaków - soczysty chleb z dodatkiem ziemniaków, przepis chyba znany już większości, ale kto kiedykolwiek smażył naleśniki lub upiekł ciasto czekoladowe z ziemniakami? 

Czy można nie kochać ziemniaków? Okazuje się, że nawet zwykłym ziemniakiem można zaimponować na obiedzie. Można też bez wahania obsadzić go w roli dodatku, przekąski, a nawet deseru. Książka kucharska Ziemniak. Wyznanie miłości to źródło niezliczonych inspiracji i zaskoczeń. Pokochaj ziemniaki, a one odwzajemnią Twoje uczucie!

Ziemniak. Wyznanie miłości - Ina-Janine Johansen. Książka została starannie wydana i zilustrowana przez Wydawnictwo Wielka Litera, któremu dziękuję za egzemplarz recenzencki.

Zobacz również

Kolacje - 93 przepisy na udany wieczór - Małgosia Minta

kolacje-93-przepisy-na-udany-wieczor-malgosia-minta

Sałatka śledziowa z pieczonymi ziemniakami

salatka-sledziowa-z-pieczonymi-ziemniakami

Kolacja ze śniadaniem. Przepisy na idealną randkę - Volodymyr Testardi

kolacja-ze-sniadaniem-przepisy-na-idealna-randke-volodymyr-testardi

Nowe Rozkoszne. Polskie przepisy, które ekscytują - Michał Korkosz

nowe-rozkoszne-polskie-przepisy-ktore-ekscytuja-michal-korkosz

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.