Kolacje. 93 przepisy na udany wieczór - Małgosia Minta, autorka kulinarnego bloga Minta Eats. Książka kulinarna - recenzja.

Kolacja odgrywa istotną rolę w naszym życiu społecznym i rodzinnym. Pod koniec długiego dnia, spokojne zasiadanie przy stole to najlepsza jego część. Jest coś wyjątkowego w byciu otoczonym przez ukochaną osobę, rodzinę lub przyjaciół podczas wspólnego posiłku.

W naszym zabieganym życiu wspólny posiłek może wydawać się rzadkim luksusem. Jedzenie w towarzystwie rodziny czy przyjaciół smakuje lepiej, wzmacnia poczucie wspólnoty i wyzwala pozytywne emocje. To także świetna okazja, na rozmowy i podsumowania dnia.

kolacje Małgosia Minta książka kucharska

Małgosia Minta - dziennikarka, autorka i współautorka książek kulinarnych wydawanych w Polsce i za granicą. Publikuje na łamach magazynów oraz gazet, a także na swoim blogu Minta Eats. Na co dzień związana z „Vogue Polska” oraz magazynem „Usta”, pisze także dla „Wysokich Obcasów” i „Fermentu”.

"Od dziecka powtarzano nam, że śniadanie to najważniejszy posiłek w ciągu dnia. Za to kolacja może być tym najprzyjemniejszym!"

Kolacje Małgosi Minty to 93 proste przepisy na przekąski, sałaty, makarony i desery, z których skomponujemy smakowitą wieczorną ucztę. W książce znajdziemy przepisy na każdą wieczorną okazję.  Może to być  kolacja w pojedynkę, romantyczny randka, rodzinny posiłek,  czy też swobodne spotkanie w większym przyjacielskim gronie.

W książce Kolacje znajdziemy dania, które idealnie nadają się do tego, by się nimi cieszyć i dzielić z bliskimi. Przeplatają się tu inspiracje Małgosi, autorki z bazarków, knajp, podróży i niezliczonych kolacji, tych domowych, jak i  organizowanych pod gołym niebem.

Z książki Kolacje dowiemy się, jak urządzić kolację, kiedy mamy za mało krzeseł lub czasu, a spodziewamy się wielu gości.  Autorka z prawdziwą pasją opowie nam również o winach i podpowie jak dopasować je do posiłku. Dzięki niej przekonamy się,  że wybranie butelki dobrego trunku nie wymaga sommelierskiej wiedzy i może być nawet frajdą.

Przeglądając Kolacje  wybrałam na szybko kilka przepisów na wieczorną ucztę z produktów, które akurat miałam w domu. Pierwszy z nich to makaron mein z siekanymi glonami nori i sezamem. Szybkie i pyszne danie w azjatyckim stylu.

„Kolacje. 93 przepisy na udany wieczór" Małgosia Minta, autorka kulinarnego bloga Minta Eats. Książka została starannie wydana i zilustrowana przez wydawnictwo Znak Koncept, któremu dziękuję za egzemplarz recenzencki.

Zobacz również

Książka Ziemniak wyznanie miłości Ina-Janine Johansen

ksiazka-ziemniak-wyznanie-milosci-ina-janine-johansen

Roślinna sprawa. Prosta i komfortowa kuchnia pełna warzyw - Dominika Targosz

roslinna-sprawa-prosta-i-komfortowa-kuchnia-pelna-warzyw-dominika-targosz

Meshi. Kulinarny przewodnik po kulturze Japonii - Katherine Tamiko Arguile

meshi-kulinarny-przewodnik-po-kulturze-japonii-karharine-tamiko-arguile

OCTY - sekrety fermentacji i przepisy - Magdalena Mildner

octy-sekrety-fermentacji-i-przepisy-magdalena-mildner

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.