Weihnachtsmarkt  - Bożonarodzeniowy Jarmark w Rostocku.

Pod tym linkiem Weihnachtsmarkt  adresy i terminy Jarmarków Bożonarodzeniowych w Niemczech


Okres przedświąteczny to czas na odwiedziny Jarmarków Bożonarodzeniowych. Byliśmy już w Gdańsku, więc teraz wybraliśmy się do naszych zachodnich sąsiadów.


W Rostocku jarmark trwa od  21 listopada do 22 grudnia – i tak już nieprzerwanie od 1953 roku.


Przedświąteczne iluminacje przekształcają raz w roku to historyczne miasto w największy i jeden z najpiękniejszych  jarmarków  Bożego Narodzenia w północnych Niemczech .
Wizyta na takim jarmarku powie nam wiele o dzisiejszych zwyczajach kulinarnych naszych sąsiadów, bo stoiska z przysmakami stanowią większą część wszystkich straganów.Wszystkiego spróbować nie byliśmy w stanie  - choć bardzo się staraliśmy :-)

Do wyboru były : różnego rodzaj „wursty” czyli tradycyjne niemieckie kiełbasy, pieczony prosiak z gorącą kapustą „na słodko”, oryginalne szaszłyki z karkówki, smażona wątróbka, placki ziemniaczane, smażone banany w cieście, prażone orzechy, owoce w czekoladzie, a nawet trafiliśmy na hiszpański przysmak churrios z nutellą – wszystkich stoisk ze słodkościami nie sposób wymienić.Można było popróbować i zakupić  Butterstollen, niemieckie tradycyjne świąteczne ciasto drożdżowe z dodatkiem suszonych i kandyzowanych owoców oraz bakalii, posypane obficie cukrem pudrem.


Największą atrakcją była przejażdżka  diabelskim młynem - dużym kołem widokowym.Późnym wieczorem zrobiło się mroźno, więc rozgrzaliśmy się "Christkidel Gluhwein mit Rum"  - grzane wino z rumem :-)Atmosfera jarmarku przeniosła nas na jeden dzień do okresu szczęśliwego dzieciństwa :-)

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Kategorie

Z PODRÓŻYNiemcy

Zobacz również

Smaki Gdańska w jeden dzień

smaki-gdanska-w-jeden-dzien

Śledzie z rodzynkami czerwonym pieprzem i limonką

sledzie-z-rodzynkami-czerwonym-pieprzem-i-limonka

Chlebowy wieniec świąteczny, pszenny chleb z makiem na zakwasie

chlebowy-wieniec-swiateczny-pszenny-chleb-z-makiem-na-zakwasie

Świąteczny keks z bakaliami i cytrynowym lukrem

swiateczny-keks-z-bakaliami-i-cytrynowym-lukrem

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.