Weihnachtsmarkt - Bożonarodzeniowy Jarmark w Rostocku.

Pod tym linkiem Weihnachtsmarkt adresy i terminy Jarmarków Bożonarodzeniowych w Niemczech


Okres przedświąteczny to czas na odwiedziny Jarmarków Bożonarodzeniowych. Byliśmy już w Gdańsku, więc teraz wybraliśmy się do naszych zachodnich sąsiadów.


W Rostocku jarmark trwa od 21 listopada do 22 grudnia – i tak już nieprzerwanie od 1953 roku.


Przedświąteczne iluminacje przekształcają raz w roku to historyczne miasto w największy i jeden z najpiękniejszych jarmarków Bożego Narodzenia w północnych Niemczech .
Wizyta na takim jarmarku powie nam wiele o dzisiejszych zwyczajach kulinarnych naszych sąsiadów, bo stoiska z przysmakami stanowią większą część wszystkich straganów.Wszystkiego spróbować nie byliśmy w stanie - choć bardzo się staraliśmy :-)

Do wyboru były : różnego rodzaj „wursty” czyli tradycyjne niemieckie kiełbasy, pieczony prosiak z gorącą kapustą „na słodko”, oryginalne szaszłyki z karkówki, smażona wątróbka, placki ziemniaczane, smażone banany w cieście, prażone orzechy, owoce w czekoladzie, a nawet trafiliśmy na hiszpański przysmak churrios z nutellą – wszystkich stoisk ze słodkościami nie sposób wymienić.Można było popróbować i zakupić Butterstollen, niemieckie tradycyjne świąteczne ciasto drożdżowe z dodatkiem suszonych i kandyzowanych owoców oraz bakalii, posypane obficie cukrem pudrem.


Największą atrakcją była przejażdżka diabelskim młynem - dużym kołem widokowym.Późnym wieczorem zrobiło się mroźno, więc rozgrzaliśmy się "Christkidel Gluhwein mit Rum" - grzane wino z rumem :-)Atmosfera jarmarku przeniosła nas na jeden dzień do okresu szczęśliwego dzieciństwa :-)

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Kategorie

Z PODRÓŻYNiemcy

Zobacz również

Smaki Gdańska w jeden dzień

smaki-gdanska-w-jeden-dzien

Śledzie z rodzynkami czerwonym pieprzem i limonką

sledzie-z-rodzynkami-czerwonym-pieprzem-i-limonka

Krokiety z kapustą i grzybami. Przepis na piwne naleśniki

krokiety-z-kapusta-i-grzybami-przepis-na-piwne-nalesniki

Pierniczki na gryczanym miodzie i ciemnym piwie

pierniczki-na-gryczanym-miodzie-i-ciemnym-piwie

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.