Marhaba! Powitaj w swojej kuchni cały świat! Marhaba. Witaj w kuchni z czterech stron świata - Piotr Ibrahim Kalwas - wegetariańskie przepisy z kuchni świata

Piotr Ibrahim Kalwas, powieściopisarz, dziennikarz, publicysta, podróżnik kulinarny. Od lat podróżuje, próbuje lokalnych dań i gromadzi przepisy. Uwielbia uliczne jadłodajnie, spotkania przy stole i wspólne jedzenie z poznanymi w drodze ludźmi. Książka Marahaba, witaj w kuchni czterech stron świata, jest właśnie efektem tych wojaży. To opowieść o gotowaniu, smakach dzieciństwa, historie kulinarne z różnych stron świata i jednocześnie książka kucharska z wegetariańskimi i wegańskimi przepisami.

Marhaba. Witaj w kuchni z czterech stron świata - Piotr Ibrahim Kalwas

Marhaba. Witaj w kuchni z czterech stron świata - przepisy w książce podzielono na pięć rozdziałów. Przekąski i śniadania, pasty i dipy, dania na obiad lub kolację, zupy i desery. Wśród wielu przepisów znajdziemy pomysły na egzotyczne śniadania, aromatyczne pasty, pachnące Orientem curry, karaibskie zupy, bliskowschodnie słodkości. To kuchnia przybranych ojczyzn autora - zupa egipskich Żydów, pikantne racuchy bara rodem z ulicznych barów Surinamu, muhamarra – syryjska pasta z papryki i orzechów, czy też brukiew po norwesku. Kawalas puszcza wodze fantazji i bawi się smakami w kuchni, łącząc kulinarne światy. Efektem tych eksperymentów jest między innymi focaccia z hinduskim sosem, czy też quesadillas z mango zamiast sera.

Dookoła świata można podróżować, nie wychodząc z kuchni!

Marhaba. Witaj w kuchni z czterech stron świata - Piotr Ibrahim Kalwas. Książka została starannie wydana i zilustrowana przez Wydawnictwo Wielka Litera, któremu dziękuję za egzemplarz recenzencki.

Zobacz również

Wegetariańska Sycylia. Przepisy pełne słońca - Francesca Maugeri-Holmström, Louise Malmros Manfrinato

wegetarianska-sycylia-przepisy-pelne-slonca-francesca-maugeri-holmstrom-louise-malmros-manfrinato

Kuchnia indyjska - Wegetariańskie smaki świata - Roopa Gulati

kuchnia-indyjska-wegetarianskie-smaki-swiata-roopa-gulati

Rozkoszne - Michał Korkosz - Wegetariańska Uczta z Polskimi Smakami

rozkoszne-michal-korkosz-wegetarianska-uczta-z-polskimi-smakami

Nowe Rozkoszne. Polskie przepisy, które ekscytują - Michał Korkosz

nowe-rozkoszne-polskie-przepisy-ktore-ekscytuja-michal-korkosz

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.